29 stycznia 2014

Korzyści z bycia molem książkowym

1. Nigdy się nie nudzisz. Transport publiczny? Otwierasz książkę. Poczekalnia w przychodni? Otwierasz książkę. Znajomi nie zaprosili cię, bo i tak nie dajesz się wyciągnąć? Nie martwisz się, tylko… Wiadomo, otwierasz książkę!
2. Masz prosty system odfiltrowania niewłaściwych kandydatów/kandydatki na randkę. Oczywiście, może to być też minusem – słysząc „Nie lubię czytać”, zrażasz się na samym wstępie.
3. Podczas gdy większość ludzi żyje jednym, często nudnawym życiem, ty doświadczasz setek żyć. Przy okazji poznajesz podświadomość wielu osób. Całkiem jak telepatia, a nawet lepsze.
4. Zdobywasz wiedzę podczas wysiłku fizycznego! I pisząc "wysiłek fizyczny" mamy na myśli trzymanie w dłoniach jakiegoś opasłego tomu. Twoje bicepsy są naprawdę imponujące!
5. Możesz rozmawiać o filmowych hitach jeszcze przed premierą. Wiesz, jak skończy się „Hobbit” i co stanie się z Katniss.
6. Masz w zanadrzu doskonały cytat na każdą sytuację. Na przykład teraz – Książki są wybitnie przenośnymi czarami. (Stephen King - "Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika").
7. Potrafisz również dobrać słowa do opisania każdej sytuacji. Twój zasób słownictwa jest imponujący.
8. Łatwo ci kupować prezenty.
9. Czytanie niektórych książek jest jak darmowa psychoterapia – regularnie dostajesz darmowe rady, jak żyć.
10. Awaria Internetu lub brak prądu z powodu burzy? Nie szkodzi i tak planowałeś sobie wieczorem poczytać.
11. Lepsi czytelnicy to lepsi pisarze.
12. Masz w zanadrzu niekończącą się ilość pomysłów na ciekawe rozmowy.
13. Nie musisz martwić się o wystrój wnętrz w mieszkaniu – regały z książkami załatwiają sprawę.
14. Znasz tyle książek, że nie masz problemu z wymyśleniem sposobu na urozmaicenie sobie życia.
15. Najnowsze badania naukowe dowodzą, że czytanie prowadzi do powstawania nowych połączeń w mózgu. Czyli lektura powoduje wzrost inteligencji.
16. Odbywasz podróże do najdalszych i najbardziej egzotycznych zakątków globu. Możesz być świadkiem podboju Ameryki lub na własnej skórze przekonać się, jak żyli ludzie w średniowieczu.