3 lipca 2013

"[...] niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca." Carlos Ruiz Zafon

Moje dzisiejsze zakupy zaliczam do bardzo udanych:D:D Tak się cieszę z kupna 4 tomów "Wojna i pokój" Lwa Tołstoja, ten rosyjski pisarz przemawia do mnie bardziej niż niż wszytko inna do okoła XIX w to takie bogactwo literackie, że nie sposób przeoczyć "Wojnę i pokój" w czytelniczym życiu, warto dodać, że  zanim powtała ostateczna wersja powieści powstało przed nią 6 rękopisów.
Kolejną książkę jaką udało mi sie dzisiaj zdobyć to "Germinal" Emila Zoli coś z literatury zachodniej. Bardzo doby francuski pisarz wyróżniający się odważnymi opiniami, bezkompromisowy i ostro krytykujący czasy w których żył przez co jego książki natychmiast trafiały do indeksu ksiąg zakazanych. Jego osobiście spotkał przykry koniec, tajemnicza śmierć na tle politycznym. Pisarz mający do powiedzenia coś tak niewygodnego dla francuskiego rządu, musiał być na prawdę mistrzem w swojej ocenie skoro bał się go rząd. Może z tej książki uda mi sie coś nowego ustalić na jego temat.